Kuzeyli Masaj Malzemeleri LTD. ŞTİ.

  • en
  • de
  • tr

SPA'ya Gitmenin Faydaları

19/01/2018      1104 Okuma      ,       Haberler

SPA'ya Gitmenin Faydaları

Yoğun ve yorucu bir haftanın ardından iyi bir Spa keyfi ruhunuza ve vücudunuza çok iyi gelecektir tabii ki! Spa’nın tüm yorgunluğumuzu atmamıza yardım etmesinin yanı sıra bilinmeyen birçok faydası var elbette. Tarihi, Roma’ya kadar dayanan bu dinlendirici keyfin son zamanlarda daha da popüler olmasının sebeplerinin başında da bunlar geliyor. spa ve hamamı yoğun temponuza dinlendirici bir ara vermek için harika bir seçenek olacaktır.

Spa Nedir?

Spa’nın anlamı “Sanitas Per Aquam” yani sudan gelen sağlık veya su ile gelen sağlık olarak bilinir. Yani biraz daha açmak gerekirse şifalı sularla yapılan bakım demektir. Spa hizmetlerinde faydalı masajlar, sakin ve dinlendirici bir atmosfer ile ruhsal ve bedensel bir dinginlik sunulur. Spa, su ve suyun iyileştirici gücü ile sağlığı, zindeliği ve güzelliği sunar.

Spa’nın tarihi Romalılara kadar dayanır. Savaştan dönen askerlerin dinlenmeleri için inşa ettirilen banyolarda yorgunluklarını atarlarmış. Roma’da başlayan ve Avrupa’ya uzanan spa kültürü tarihte mineral sular, deniz suyu kullanımı ve daha pek çok terapiyi kapsamış. Spa terapileri arasında günümüzde de hala kullanılan çeşitli masaj terapileri, aroma terapileri, güzellik ve bakım gibi kür hizmetleri yer alıyor. Birçok masaj çeşidi ile bedeninizin ihtiyacı olan dinlendirici etki sağlanabiliyor.

 

Spa’nın Faydaları

Spa’nın hem ruhsal hem de fiziksel birçok faydası bulunmaktadır. Spa terapileri, ortamın ambiyansı ve dinlendirici etkisi ile ruhunuza, aroma terapileri ve masaj teknikleri ile de bedeninize iyi gelecektir. Spa’da kullanılabilecek birçok masaj çeşidi vardır. Bunlar; vücudunuzun ihtiyacınıza göre veya kişisel tercihinize göre uygulanabilir. Masajlarda kullanılan aroma terapik yağlar ve tuz çeşitleri ile vücuttaki ölü derilerden arınarak iyi bir cilte bakımı yaptırmak mümkündür. Masaj yağları içerisindeki citrus aromaları, kan dolaşımı hızlandırır ve vücuda zindelik kazandırır.

Spa, cildin pürüzsüzleştirilmesine yardımcı olmasının yanında vücuttaki yağların yakımına da yardımcı olur. Bedeni dinlendirerek, uyku bozukluklarının tedavisinde kullanılır. Masaj yağlarının etkisi ile kaslar yumuşar ve eklem ağrılarının azalmasına yardımcı olur. Hatta eklem ağrıları oluşmadan önce önleme amaçlı yapılan masaj tedavileri daha etkilidir. Romatizmal hastalıkların azaltılmasında da masaj terapileri önemli etki sağlar.

Rahatlatıcı aroma yağları ve masaj teknikleriyle kişiye uygulanan bu bakım, hem vücudu, hem de ruhsal rahatlamayı sağlıyor. Günün stresinden uzaklaşmak, dinginleşmek, canlanmak, rahatlamak için SPA terapileri birebirdir.

 

Bali masajı; vücuttaki enerji akışı esas alınarak esnetme yöntemleriyle yapılır ve vücudu yenileyici, güçlendirici bir etkisi vardır.

İsveç masajı; kanın kalbe akış yönüne göre yapılan İsveç masajı, farklı kas gruplarına hitap ederek bedeninizi baştan aşağı yeniler.

Shiatsu masajı; akupressur tekniğinden yararlanan güçlü bir masaj tekniğidir Shiatsu. Tüm vücuttaki enerji akışını harekete geçirmek için idealdir. Çeşitli hastalıklara iyi geldiği inanılan bu masaj türünde organ fonksiyonlarına faydalı olduğu da bilinir.

Sporcu masajı; sporculara yönelik iyileşme ve rehabilitasyon amaçlı yapılan İsveç masaj tekniği uygulamasıdır. Spor öncesi performans artıran ve spor sonrası dinlendirici etkisi bulunur.

Anti-stres masajı; aromatik yağlarla uygulanır, baş ve omuz bölgesine odaklanır. Kasları gevşetici bir etkisi bulunan anti-stres masajı, stres ve yoğun iş temposuna maruz kalan kişiler tarafından tercih edilir.

Ayak Refleksolojisi; ayakta bulunan ve vücudun diğer bölgeleriyle bağlantı sağlayan basınç noktalarını harekete geçirir. Güneydoğu Asya’da yaygın olan ayak refleksolojisi, vücudu canlandırırken aynı zamanda enerjiyi de dengeler.

Yorumlar

Hiç Yorum Bulunamadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster Misiniz?

Yorum Yap


Güvenlik
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2019 | Powered By Webdu